-->Вітаю Вас Гість| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
500
Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Жахливо
4. Непогано
5. Погано
Всего ответов: 32
Форма входу
Головна » Статті » Документи

Політичні засади Українського національного Союза

Політичні засади

Українського національного Союза

 

Серпень 1918 р.

§ 1. Мета Союза:

а) утвореннє міцної самостійної української держави;

б) боротьба за законну владу на Україні, відповідальну перед парляментом;

в) боротьба за демократичний виборчий закон у всі установи (по 5-ти член. формулі); г) оборона прав українського народу і української держави в міжнародній сфері.

§ 2. Для здійснення сієї мети Союз організує українську політично-громадську волю і репрезентуючи її, вживає всіх відповідних заходів для її виявлення і реалізації, як В межах України, так і поза її межами.

§ 3. Склад Ради. Рада складається з представників усіх політичних українських партій і української селянської спілки на паритетних основах (по 8) і з українських громадських представників, наукових і професійних організацій також на паритетних основах (по 1).

§ 4. Філії. Філії Союза закладаються по губерніяльних і повітових містах та інших пунктах на таких-же основах, як і центральна організація (§ 3). Філії підлягають центрови, який може мати при них своїх уповноважених.

§ 5. Виконавчий орган. Для виконання постанов Ради і для репрезентації Союза Рада вибирає президію. В склад президії входять представники всіх партій по одному, по 2 представників від усіх інших організацій, які входять в склад Союза.

§ 6. Кошти. Кошти Союза складаються з внесків партій і організацій, які входять в Союз: їх форма і розміри встановляють ся Радою.

§ 7. В своїй діяльносте президія, філії, комісії й инші органи Союза керуються відповідними інструкціями Ради.

§ 8. Керуючий орган Союза — загальні збори Ради, які вважаються правомочними, на них представлено не менш 1/2 партій і організацій, записаних до Союза, і скликують ся в міру потреби.

§ 9. Постанови Ради обовязкові для членів усіх вступивших до Союза партій і організацій, коли сі постанови принято одноголосно.

§ 10. Постанови Ради приймають ся простою більшістю голосів.

Примітка: Партія чи організація, не згодна з постановою зборів може заявити, питаннє для неї принціпіяльне: тоді питаннє здіймається з черги та переносить ближче засідання, і коли більшість не прийде до порозуміння з меншістю, то питаннє голосуєть ся в друге і постанова ся стає обовязковою, коли за неї висловиться 2/3 присутних членів Ради.

 

Українська суспільно-політична думка в 20 столітті,

— Т.1. — Мюнхен, 1983, — С.384.

Завантажити у форматі *.doc

Категорія: Документи | Додав: ANDRUXA (21.12.2009)
Переглядів: 830 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Інформація
Про проект
-------------
Розробники