-->Вітаю Вас Гість| Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
500
Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Жахливо
4. Непогано
5. Погано
Всего ответов: 32
Форма входу
Головна » Статті » Події

Події 1919 р.

1919 р.

3 січня - Харків. Вступ до міста радянських збройних сил. Станіслав. Проголошення Українською національною радою з об'єднання ЗУНР і УНР в одну соборну державу.

4 січня - Москва. Рішення Реввійськради РСФРР про створення Українського фронту на базі групи військ курського напряму.

6 січня - Харків. Ухвалення Тимчасовим робітничо-селянським урядом України декрету про назву держави: Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР).

Київ. Закон Ради народних міністрів Директорії УНР про державну українську грошову одиницю - гривню.

13 січня - Харків. Ухвалення Тимчасового положення про створення комітетів бідноти (комбідів).

Харків. Постанова Тимчасового робітничо-селянського уряду України про створення військово-продовольчого фонду на річне утримання 300-тисячної армії.

16 січня - Київ. Оголошення Директорією стану війни з РСФРР.

19 січня - Харків. Декрет Тимчасового робітничо-селянського уряду України про відокремлення церкви від держави і школи від церкви.

 

22 січня - Київ. Проголошення акту возз'єднання УНР і ЗУНР в єдину соборну Україну.

23-28 січня - Київ. Конгрес трудового народу.

29 січня - Харків. Перетворення Тимчасового робітничо-селянського уряду України в Раду народних комісарів (РНК) УСРР. На чолі РНК став Х.Раковський.

1 лютого - Харків. Постанова РНК УСРР про створення донецької губернії в складі Бахмутського і Слов'яносербського повітів Катеринославської губернії.

5 лютого - Київ. Вступ до міста Богунського і Таращанського полків під командуванням М.Щорса і В.Боженка.

14 лютого - Москви. Публікація постанови ВЦВК про соціалістичний землеустрій і про заходи щодо переходу до соціалістичного землеробства.

1-6 березня - Харків. III з'їзд КП(б)У. Створення політбюро ЦК КП(б)У, до складу якого увійшли Г.П'ятаков (секретар ЦК), А.Бубнов, Е.Квірінг, В.Мещеряков і Х.Раковський.

2-6 березня - Москва. Установчий конгрес Комуністичного Інтернаціоналу.

22 березня - Встановлення радянської влади в Закарпатті.

23 березня - Москва. Директива головкома Й.Вацетіса командуючому Українським фронтом В.Антонову-Овсієнку просунутися до кордонів Галичини та Буковини, щоб встановити безпосередній зв'язок з радянськими військами Угорщини.

7 квітня - Утворення Одеської губернії з чотирьох повітів Херсонської губернії - Ананьївського, Вознесенського, Одеського і Тираспольського.

12 квітня - Київ Декрет РНК УСРР про хлібну розкладку.

23 квітня - Москва. Політбюро ЦК РКП(б) поставило перед радянськими військами на півдні два завдання: звільнення Донбасу і надання допомоги радянській Угорщині.

6 травня - Декларація Тимчасового робітничо-селянського уряду Криму про утворення Кримської Соціалістичної Радянської Республіки.

9 травня - Єлисаветград. Універсал командира Задніпровської дивізії отамана Григор'єва із закликом стати на боротьбу з урядом Х.Раковського. Радивілів. Обрання С.Петлюри головою Директорії УНР.

23 травня - Київ. Декрет ЦВК рад України про соціалістичний землеустрій і про заходи щодо переходу до соціалістичного землеробства.

1 червня - Москва. Декрет ВЦВК про об'єднання збройних сил радянських республік.

21 червня - Київ. Декрет ЦВК рад України про входження Червоної армії України в єдину Червону армію радянських республік (РСЧА). Київ. Постанова ЦВК рад України про створення Таврійської губернії з Бердянського, Дніпровського і Мелітопольського повітів з центром в Мелітополі.

15 липня - Перехід Української галицької армії на лівий берег Збруча. Об'єднання Армії УНР з УГА для спільної боротьби з більшовиками.

2 серпня - Київ. Пленум ЦК КП(б)У затвердив політбюро ЦК в такому складі: С.Косіор (секретар ЦК), Л.Бубнов, К.Ворошилов. Е.Квірінг, Х.Раковський.

5 серпня - Утворення Революційно-повстанської армії України (махновців) у складі чотирьох корпусів.

31 серпня - Київ. Захоплення міста частинами об'єднаної армії УНР (група генерала А.Кравса) і Добровольчої армії А.Денікіна. Відступ українських військ налінію Козятин-Житомир.

10 вересня - Сен-Жермен Укладення мирного договору між країнами Антанти і Австрією, в якому зафіксовано розпад Австро-Угорщини і визнано право Румунії на Буковину і Чехословаччини на Закарпаття. За договором сувереном Східної Галичини була визнана Антанта.

10 жовтня - Заява Верховної ради Антанти про економічну блокаду радянської Росії.

28 жовтня - Вінниця. Відмова командування УГА воювати з денікінськими військами.

17 листопада - Одеса. Договір між представниками Збройних сил Півдня Росії та командування УГА, за яким УГА переходила у розпорядження головнокомандуючого Збройними силами Південної Росії.

2-4 грудня - Москва. VIII Всеросійська конференція ВКП(б). Затвердження резолюції ЦК ВКП(б) "Про радянську владу на Україні".

8 грудня - Париж. Підписання Верховною радою Антанти декларації про тимчасовий східний кордон Польщі.

11 грудня - Утворення президією ЦВК рад України і РНК УСРР надзвичайного органу влади - Всеукраїнського революційного комітету (Всеукрревкому) у складі Г.Петровського (голова), Д.Мануїльського і В.Затонського.

16 грудня - Вступ частин Червоної армії в Київ.

17 грудня - Москва. Підписання угоди про співробітництво між ЦК КП(б)У і ЦК УКП(б).

Грудень - Оголошення Харкова місцем перебування вищих органів влади УСРР.

Категорія: Події | Додав: ANDRUXA (21.12.2009)
Переглядів: 3241 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Інформація
Про проект
-------------
Розробники